Ove noći vidim samo zvezde
Na nebeskom svodu.
Mesec koji ne da mi mira.
Oblake što pozivaju me k sebi
Da poletim s njima.
Duboko u noć.
I da se više nikad ne vratim.
Ove noći vidim samo svoju slobodu,
Dok gledam u blještav sjaj u tom mraku.
Blještavilo koje ne da mi da vidim
Ono što postoji.
Ono što jeste.
Srebrnkasta tama koja opija
Misli moje.
Ako to mogu uopšte nazvati mislima.
Opet tumaraš hodnicima uma moga.
Zašto mi ovo radiš?
Nisam te tražila…
Nisam te čekala…
Sam si došao.
Pojavio se,
Niotkuda.
Tvoje oči zvezde su najsjajnije.
Gledaju me odozdo,
Onako lepe, male,
Nasmejane.
Tvoje srce ova je noć
U kojoj tražim utočište.
Ne mogu…
Ove noći vidim samo tebe.
Ovo je pesma prijateljice :Sugaroverdose
Hvala
Lutas mojim mislima kao lavirintom I rusis moju tesko stecenu I stabilno sazidanu odbranu. Kao cigra se vrtim po kuli svoje samoce bezeci od tebe I u isto vreme trazeci nesto sto ne nalazim u tebi ili je tako duboko sakriveno I dobro cuvano. Pruzis mi ruku za spas I jos ni ne otresem prasinu sa sebe, a ti me vec bacas nazad. Teces mi mislima kao ova reka pokraj koje koracam u sumrak moga zivota. Pusti da me bujica odnese neznano kud… pusti ako vec ne zelis da me zadrzis ovakvu kakva sam, kao Antigona zazidana u ove zidine svoje osame…
I tihim koracima prolazis kroz moje snove
i kao dasak vetra dotaknes me
tek na javi vidim tragove tvoje
duboko urezane u meni
I svako novo budjenje sve mi teze pada
A svaki san mi sve krace traje...
I pusto je sve...
Preživimo i ovaj trenutak Dženis
Noć je duga i hladna...
Jutro tmurno i pijano,
Zbog tebe Dženis
Toliko tuge u jednoj sekundi,
Ni Bog sami ne zna koliko sam blizu dna,
Kraj mi se smiješi,''extremi'' zovu
Izgleda da sam u petnaestoj rundi
Na stolu bezbroj praznih čaša,
Jedna flaša i šoljica kafe,
U glavi sjećanje i strah od sutra,
Pijan sam opet i znam da griješim...
Pijan sam opet,zbog tebe Dženis!
Sanjao sam te noćas,
Tvoje lice i pokret u tami,
Otišla si nekud bez riječi i želje,
Dženis zašto kad znaš da te volim...
Dženis već sutra ostaćemo sami !
Kada odem,Dženis odavde,
Neću da me žale,neću lažno priznanje i sjaj,
Ne želim riječi: DOBAR JE BIO,
Ne želi opštu rasprodaju bola,
Hrabro i gordo doček'o sam kraj!
I jutro će tada biti kao ovo,
Tiho i sjetno do vječnosti same
Prolaznici žurno kretaće se nekud,
Djeca na ulici šaptaće krišom:
''OTIŠAO JE ČOVJEK IZ TAME''!
Jos uvek setam
obalom uspomena
I trazim tvoje tragove u pesku.
Kleknem
I
skoro pobozno
zahvatim sakama pesak…
I
pustam da tece
kroz moje prste,
uvek s’ novom nadom
da necu ostati praznih ruku…
I
Neke druge ruke pisu
Neke nove lazi
I
Na tren mi zavaraju srce.
A
Srce k’o srce
Zeli da zeli
I
Zeli da voli
Sve dok I zadnja kap krvi
Ne presusi.
I
Opet me neke crne oci lazu
I
Opet slepo verujem
Mada
Znam
Izmigoljice mi sasvim
Neprimetno izmedju prstiju
Kao pesak
I
Opet cu biti sama…
Pusti, nek krevetom brodovi brode
I jastuci, teška slomljena jedra
Dok, nejake ruke, pospano vode
Od straha tiha, umorna bedra
Tamnim zidom promiču sjene
Pod plahtom, mnogo se istine skrilo
Da nije tebe, da nije mene
Ne bi ni ovoga, svijeta bilo
Ljubavna, Berović Miodrag alias Bera
Putem me prate, lemnijske žene
Od dugog puta, teške nam noge
Deru mi stopala, oštre stijene
Deru im koljena, suknje ko toge
A mene zovu, biserne perle
Sa vrata, prve, najbliže meni
Strah me, jer sam, obično derle
Dorastao nisam, lemnijskoj ženi
Ljubavna, Berović Miodrag alias Bera
Sjedim na muci, časnom postolju
Slomljenim jezikom, pjevam iz inata
Ne daš mi vodu, a hraniš me solju
Hvalim te pjesmom, pijanog svata
Znam da si moj, jedini saveznik
Moje svjetlo tame, u dugoj noći
Za moju si, nemoć, najbolji osvjetnik
Moj si, otrovni lijek, što razum koči
Oštrim noktima, kožu mi skidaš
I usnama mučiš, baš kako volim
Dok mi , kičmu lomiš, i jetru kidaš
U sebi, tiho, za tebe se molim
Berović Miodrag alias Bera
Ovo je jedna od prvih pjesama koja je stigla na našu adresu. Zahvaljujemo se autoru i podsjećamo vas da nam možete slati vaše pjesme i tekstove na našu e-mail adresu mojtext@yahoo.com. Svi oni koji se žele upoznati sa načinom funkcionisanja bloga pročitajte naš prvi post !