28.11.2008

Preživimo i ovaj trenutak Dženis

Noć je duga i hladna...

Jutro tmurno i pijano,

Zbog tebe Dženis

 

Toliko tuge u jednoj sekundi,

Ni Bog sami ne zna koliko sam blizu dna,

Kraj mi se smiješi,''extremi'' zovu

Izgleda da sam u petnaestoj rundi

 

Na stolu bezbroj praznih čaša,

Jedna flaša i šoljica kafe,

U glavi sjećanje i strah od sutra,

Pijan sam opet i znam da griješim...

Pijan sam opet,zbog tebe Dženis!

 

Sanjao sam te noćas,

Tvoje lice i pokret u tami,

Otišla si nekud bez riječi i želje,

Dženis zašto kad znaš da te volim...

Dženis već sutra ostaćemo sami !

 

Kada odem,Dženis odavde,

Neću da me žale,neću lažno priznanje i sjaj,

Ne želim riječi: DOBAR JE BIO,

Ne želi opštu rasprodaju bola,

Hrabro i gordo doček'o sam kraj!

 

I  jutro će tada biti kao ovo,

Tiho i sjetno do vječnosti same

Prolaznici žurno kretaće se nekud,

Djeca na ulici šaptaće krišom:

''OTIŠAO JE ČOVJEK IZ TAME''!

       Autor: Dejan Spasojevic,

      Objavljeno u knjizi Tragovi

Objavio: mojtext u 17:43
kategorija: Ljubavne pesme obavesti prijatelja| Komentara: (2)
Bravo Dejane!
Poslao jelenaartpoezija u 11:49, 29.11.2008 | Link | |
Hvala,hvala...!!!pjesma je napisana 1996 godine i bio sam jako razocaran ''skoro svim i svačim'' a ponajviše s ljubalju)))
Poslao Dejan Spasovic u 23:16, 29.11.2008 | Link | |