Preživimo i ovaj trenutak Dženis
Noć je duga i hladna...
Jutro tmurno i pijano,
Zbog tebe Dženis
Toliko tuge u jednoj sekundi,
Ni Bog sami ne zna koliko sam blizu dna,
Kraj mi se smiješi,''extremi'' zovu
Izgleda da sam u petnaestoj rundi
Na stolu bezbroj praznih čaša,
Jedna flaša i šoljica kafe,
U glavi sjećanje i strah od sutra,
Pijan sam opet i znam da griješim...
Pijan sam opet,zbog tebe Dženis!
Sanjao sam te noćas,
Tvoje lice i pokret u tami,
Otišla si nekud bez riječi i želje,
Dženis zašto kad znaš da te volim...
Dženis već sutra ostaćemo sami !
Kada odem,Dženis odavde,
Neću da me žale,neću lažno priznanje i sjaj,
Ne želim riječi: DOBAR JE BIO,
Ne želi opštu rasprodaju bola,
Hrabro i gordo doček'o sam kraj!
I jutro će tada biti kao ovo,
Tiho i sjetno do vječnosti same
Prolaznici žurno kretaće se nekud,
Djeca na ulici šaptaće krišom:
''OTIŠAO JE ČOVJEK IZ TAME''!
