29.11.2008
pola godine nakon stom sam diplomirao svaki dan sam slao cv-jeve kojekakvim firmama. Odgovori su mahom bili:ZA POSAO ZA KOJI KONKURIŠETE POTREBNA JE DIPLOMA SREDNJE ŠKOLE:ŽAO NAM JE; PREVIŠE STE KVALIFIKOVANI! mislim, imam ja i tu diplomu, u čemu je problem...al džaba...i šta ću, posegnem za nečim čega sam se grozio...potražim dobru vezu...ovako je to otprilike izgledalo:
Moj ujak nazove dr Popovića i zamoli za uslugu. Dr Petrović, koji godinama o Božiću dobija pečenicu od mog ujaka za free nazove direktora banke i zamoli za uslugu...usmeno napuca moj cv...šatro ja sam neki vunderkind...ovaj opet nazove direktora komunalnog i zamoli za uslugu jer ipak kreše mu rođaku...ovaj se založi kod gradonečelika čijeg on rođaka muva...gradonačelnik nazove portira EPS-a i zamoli za uslugu...portir nazove ministra, nekog bez portfelja, a ovaj nekog od ministara sa portfeljom i ... odluka padne...biće mali primljen...nek se javi kolko sutra u 8 ujutro...
"Dobro jutro. Meni je rečeno da se javim u 8 u vezi..."
"Da,da...znam...upućen sam...e, ovako, javi se odmah Peri u kotlarnicu...on će ti dati uniformu i kantu...on ti je sad i otac i majka i direktor...a što se mene tiče počni odmah da čistiš..."
Evo me sad sedim presrećan i pišem vam o svojoj sreći
A plata
Recesija
Biće do avgusta decembarska...
Napisao Ja
Objavio: mojtext u 13:22
kategorija:
Price obavesti prijatelja|
Komentara: (8)
Ne znam koji si ti, sto se nazivas Ja .
Slatko sam se ismejala

)), nadam se da nije istinita prica.
Ih,crni humor! I ne budi nadu! Surova realnost!

)) zakljuchak, sto je lanac veza duzi, posao se vise "razvodni."..

...slatko se nasmejah...
Surova realnost,jedna vrsta oralne satisfakcije da se covjek nasmije(((
Mene po motivu i izvedbi mnogo podseca na jednu od prica Ephraima Kishona... ali to je samo potvrda da su neke stvari univerzalne.
Suviše tužno, ali i istina. Kad sam tražio vezu za dom, jer ga nisam dobio zbog mućkaroša, osetio sam na svojoj koži kako je kad te i pored veze, nadjača druga veza. A svuda je potrebna, na žalost.
DIREKTNA ASOCIJACIJA NA STARI VIC...
Zvoni telefon terazijskom crnogorcu direktoru. Zove pobratim iz Podgorice...
- Ajde mi, zivota ti, uglavi ovog malog na neki posa`. Evo bas je zavrsio Srednju skolu
- Ima. Neka se sutra javi... Direktor, ne mora mnogo da radi samo da bude tu. Plata 300.000.
- Nemoj to. Mnogo mu je. Daj nesto manje.
- Dobro evo. Direktor. Ne mora ni da dolazi na posa`. Plata 200.000.
- Mnogo je i to.
- Dobro. Poslanik. Sedi u Skupstini i nista ne radi. 150.000.
- Ma daj nesto od nekih dvadeset, trideset hiljada. To bi bas odgovaralo.
- A, ne moze... Za to je neophodan fakultet...
znao sam da su crnogorci izvor((((