29.11.2008 13:22 , Objavio: mojtext Kategorija: Price
pola godine nakon stom sam diplomirao svaki dan sam slao cv-jeve kojekakvim firmama. Odgovori su mahom bili:ZA POSAO ZA KOJI KONKURIŠETE POTREBNA JE DIPLOMA SREDNJE ŠKOLE:ŽAO NAM JE; PREVIŠE STE KVALIFIKOVANI! mislim, imam ja i tu diplomu, u čemu je problem...al džaba...i šta ću, posegnem za nečim čega sam se grozio...potražim dobru vezu...ovako je to otprilike izgledalo:
Moj ujak nazove dr Popovića i zamoli za uslugu. Dr Petrović, koji godinama o Božiću dobija pečenicu od mog ujaka za free nazove direktora banke i zamoli za uslugu...usmeno napuca moj cv...šatro ja sam neki vunderkind...ovaj opet nazove direktora komunalnog i zamoli za uslugu jer ipak kreše mu rođaku...ovaj se založi kod gradonečelika čijeg on rođaka muva...gradonačelnik nazove portira EPS-a i zamoli za uslugu...portir nazove ministra, nekog bez portfelja, a ovaj nekog od ministara sa portfeljom i ... odluka padne...biće mali primljen...nek se javi kolko sutra u 8 ujutro...
"Dobro jutro. Meni je rečeno da se javim u 8 u vezi..."
"Da,da...znam...upućen sam...e, ovako, javi se odmah Peri u kotlarnicu...on će ti dati uniformu i kantu...on ti je sad i otac i majka i direktor...a što se mene tiče počni odmah da čistiš..."
Evo me sad sedim presrećan i pišem vam o svojoj sreći
A plata
Recesija
Biće do avgusta decembarska...
Napisao Ja