28.11.2008 17:43 , Objavio: mojtext Kategorija: Ljubavne pesme

Preživimo i ovaj trenutak Dženis

Noć je duga i hladna...

Jutro tmurno i pijano,

Zbog tebe Dženis

 

Toliko tuge u jednoj sekundi,

Ni Bog sami ne zna koliko sam blizu dna,

Kraj mi se smiješi,''extremi'' zovu

Izgleda da sam u petnaestoj rundi

 

Na stolu bezbroj praznih čaša,

Jedna flaša i šoljica kafe,

U glavi sjećanje i strah od sutra,

Pijan sam opet i znam da griješim...

Pijan sam opet,zbog tebe Dženis!

 

Sanjao sam te noćas,

Tvoje lice i pokret u tami,

Otišla si nekud bez riječi i želje,

Dženis zašto kad znaš da te volim...

Dženis već sutra ostaćemo sami !

 

Kada odem,Dženis odavde,

Neću da me žale,neću lažno priznanje i sjaj,

Ne želim riječi: DOBAR JE BIO,

Ne želi opštu rasprodaju bola,

Hrabro i gordo doček'o sam kraj!

 

I  jutro će tada biti kao ovo,

Tiho i sjetno do vječnosti same

Prolaznici žurno kretaće se nekud,

Djeca na ulici šaptaće krišom:

''OTIŠAO JE ČOVJEK IZ TAME''!

       Autor: Dejan Spasojevic,

      Objavljeno u knjizi Tragovi

28.11.2008 08:05 , Objavio: mojtext Kategorija:

 

Izgubljen osmeh na trzalici lica bez imena,

na vetrometini nerazmišljajućih raskrsnica

u vrletima iščekivanja neuvelih otkucaja

negde oko jesenjeg časovnika,

ne zna se kog dana.

 

Moli se pošteni nalazač da ga vrati

sledi nagrada,

od par hiljada neribolikih usana.

 

 

(autor: jelenaartpoezija)

PS Hvala Jelena